3.Kapitola-Bitka

20. ledna 2011 v 15:49 | Čip |  Probuzení
Kate se setkává s babičkou, která se postarala o děti. V klidu si sedí a povídají, ale náhle jim to někdo překazí...

"Už jsem doma!" Ozvalo se náhle od dveří.
Vstoupila nějaká stará babička a Kate si hned domyslela kdo to je. "Ahoj babi!" Řekli všechny děti a běželi k ní. "Copak jste celý den dělali?" Zeptala se jich. "Já a Eugen jsme byli na výcviku a Flor si našla novou kámošku." Oznámil Gregory.
Babička vzhlédla ke Kate. "Ty jsi ta Flořina nová kamarádka?" Zeptala se jí.
"Ano, jsem. Jmenuji se Kate." Odpověděla. "Kate? To je moc hezké jméno." Řekla babička a sedla si. "Babi, chceš uvařit čaj?" Zeptala se Flor. "Jo, trocha silného čaje by mi bodla. A ty buchty si pekla sama?" Zeptala se. "Jo, pekla." Odpověděla Flor. "Chutnají ti?" Babička spolkla sousto které měla právě v puse. "Jo, jsou moc dobré."Pochválila jí je. Flor se usmála.
S úsměvem vypadala ještě více jako anděl.
Do místnosti náhle vběhl nějaký kluk, mohlo mu být tak třináct, možná čtrnáct. "Přepadli nás! Gregory, Eugene, Flor a ty, běžte rychle k severní straně hranic města! Musíme útok odrazit!" Pak zabouchl dveře a běžel k dalšímu domu. "Rychle Gregory! Popadni svůj meč a poběž!" Řval Eugen, který byl strachy bez sebe.
Situace byla vážná. Gregory a Eugen si na sebe navlékli košile se znakem města, vzali své meče a vyběhli ven.
"Snad se ještě uvidíme!" Zakřičel Gregory na všechny, co zůstali v místnosti. Pak bouchli dveřmi. "Co se to děje?" Zeptala se Kate. "Někdo nás přepadl. V tomto momentě má každý obyvatel města, který je starší šesti let a mladší padesáti povinnost bojovat!" Vysvětlila Flor a podala Kate košili, na které byl znak města.
"Snad ti bude, nosila jsem jí jako malá." Řekla a navlékla na sebe svou. Kate nevadilo, že je ta její menší. "Já ale neumím bojovat!" Zakřičela Kate náhle. "Prostě, já a ostatní lučištníci budeme střílet na ty, kteří se budou dobývat do města.
A oni sebou mají taky lučištníky, takže se jim musíš vyhýbat. Kdyby se náhodou dostali nahoru, tak budeš mávat mečem jak šílená a někoho zabít. Zároveň musíš dávat pozor, aby tě někdo netrefil, takže to bude těžký." Řekla Flor a podala jí meč. Kate čekala, že bude lehký, ale on mohl mít tak pět kilo! Tak tohle bude nejtěžší okamžik v jejím životě. Flor si hodila luk a toulec šípů přes rameno a běželi na sever. Nemluvili; obě přemýšleli, jak to dopadne. Flor za sebou měla určitě miliony bojů, ale co chudák Kate?
A už byli u hranic města.
Flor napnula luk a vystřelila.
Trefila jednoho bojovníka, který lezl po žebříku. Ten se zřítil dolů. Tak, tohle udělá ještě pětsetkrát a je po polovině tamtoho vojska. A jeden byl už na druhé straně hranic. Nějaký muž, asi dvacetiletý k němu běžel a začali bojovat.
Oba měli pár tržných ran. Lučištníci dělali co mohli, ale bojovníků, co byli ve městě přibývalo. Kate náhle vykřikla bolestí. Nějaký kluk, kterému mohlo být patnáct na ní zaútočil zezadu. Po celých zádech měla tržnou ránu. Ale on si nedal pokoj.
Chtěl jí zabít. Kate zběsile mávala a přitom řvala o pomoc. Další trhlina v jejím těle, tentokrát to bylo rameno. Neměla na sobě žádné brnění, pouze košili a tepláky z pižamové soupravy. Na nohou měla dřeváky, které jí půjčila Flor. Úsměv v chlapcově tváři náhle strnul. Někdo ho trefil šípem a on dopadl k zemi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Super-skate Super-skate | Web | 20. ledna 2011 v 16:00 | Reagovat

Moc pěkný blog:]].. :-D

2 Ajjin Ajjin | Web | 20. ledna 2011 v 18:31 | Reagovat

Napínavé jak malé kšandy XD
A super že se vám všem líbí ta krebička vlka XD já ju beru jako nepovedenou a vy...xD

3 Ajjin Ajjin | Web | 20. ledna 2011 v 19:29 | Reagovat

Hele jo díky =) Přemýšlela sem o tom, že mu najdu nejaký kmen, ale to až v létě, teď v tom mokru se mi do lesa nehce XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama